My uwierzytelniamy to co inni tylko wskazująMinął kolejny październik w którym przypominamy swoją obecnością innym kobietom jak ważna jest profilaktyka.

Nasze Stowarzyszenie działa wg dewizy:

Pomagając  innym - pomagasz sobie!
- jest to zasada prawie wszystkich organizacji samopomocowych.

 Staramy się przekształcać przeciwności w możliwości. 

W Polsce wciąż z powodu raka piersi umiera zbyt dużo kobiet. Dzieje się tak ponieważ rak wykrywany jest zbyt późno w zaawansowanym stadium gdy skuteczność leczenia jest trudna. Rak wcześnie wykryty daje duże szanse na wyleczenie i dlatego należy dążyć do jak najwcześniejszego rozpoznania.

W tym roku  w Brzeszczach podczas akcji Różowa Sobota skorzystało z badań 176 kobiet: 87 zrobiło badanie mammograficzne( w tym 36 kobiet poniżej 50 lat), 46 USG piersi, z porady lekarza skorzystało 80 kobiet.

92 kobiety odwiedzające nas w poradni na Drobniak 13 wysłuchało wykładu Alicji Matusiak o najprostszej formie wykrywania raka piersi poprzez samobadanie.

 

 


 

 
  • Jubileusz 15sto lecia Amazonek BrzeszczeJubileusz 15sto lecia Amazonek Brzeszcze
  • 22 lipca wycieczka do Wisły i Rycerki
  • W dniach od 01 do 03 czerwca odbyła się wycieczka do Wrocławia
  • Przemień swoje lęki na talentyPrzemień swoje lęki na talenty Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, realizujemy projekt Rehabilitacja społeczna pt" Przemień swoje lęki na talenty"jednym z punktów była wycieczka do Wieliczki , którą bardzo mile wspominają uczestniczki. a oto zdjecie zbiorowe w komnacie Sw. Kingi
  •