PROFILAKTYKA

Ania opowiada o swojej walce z rakiem. Wykłady w LO im. Konarskiego. My brzeszczańskie Amazonki,aktywnie uświadamiamy młode kobiety, że chorobie nowotworowej można zapobiegać poprzez badania wykonywane nie tylko przez specjalistyczne aparatury, ale przede wszystkim przez... dłonie.

80% zmian w piersiach kobiety wykrywają same lub robią to ich partnerzy. Regularnie, co miesiąc, badać powinny się już dziewczyny, które ukończyły 20 rok życia. Prowadzone przez pielęgniarkę wraz z grupą Amazonek w szkołach powiatu oświęcimskiego wykłady oraz praktyczna nauka badania pomagają zwrócić uwagę na proste metody samokontroli.

Młodzież uczy się wyczuwać jak odróżnić normę od patologii,spotkania te stanowią bodziec do rozpoczęcia działań na rzecz własnego zdrowia.      
 

Kocham cię życie

Kocham cię życie
Złe spojrzenia złe języki
Słowa które ranią
co mi tam
Kocham cię życie

Choroba okaleczyła moje ciało
Złe języki - duszę
A ja wiem że żyć muszę bo
Kocham cię życie

Z miłości czerpię siły
Do walki z losem złym
By żyć by być by kochać
Bo kocham cię życie

Amazonka Grażyna

  • Jubileusz 15sto lecia Amazonek BrzeszczeJubileusz 15sto lecia Amazonek Brzeszcze
  • 22 lipca wycieczka do Wisły i Rycerki
  • W dniach od 01 do 03 czerwca odbyła się wycieczka do Wrocławia
  • Przemień swoje lęki na talentyPrzemień swoje lęki na talenty Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, realizujemy projekt Rehabilitacja społeczna pt" Przemień swoje lęki na talenty"jednym z punktów była wycieczka do Wieliczki , którą bardzo mile wspominają uczestniczki. a oto zdjecie zbiorowe w komnacie Sw. Kingi