RÓŻOWA SOBOTA 2014

RÓŻOWA SOBOTA 2014

W dniu 20 września 2014 roku Stowarzyszenie Amazonek w Brzeszczach wraz z ZLA oraz ZOZ w Oświęcimiu (w Przychodni Rejonowej nr 1) zorganizowało kolejną akcję profilaktyczną diagnozy raka piersi „Różowa sobota. Pacjentki mogły skorzystać z konsultacji dwóch lekarzy onkologów z Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku Białej oraz dwóch chirurgów ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Nasza założycielka Alicja Matusik prezentowała metodę samokontroli i samobadania piersi.

Z konsultacji lekarzy skorzystało 101 osób (98 kobiet oraz 3 mężczyzn). Wykonano 49 badań USG, a pacjentki wymagające dalszej diagnozy skierowano na mammografie, która będzie wykonywana w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.

Stowarzyszenie Amazonek w Brzeszczach składa podziękowania lekarzom: Dorocie Pszczółka – Zuziak, Danucie Mańka, Krzysztofowi Zemanek i Jerzemu Frączek za obecność i zaangażowanie w tegorocznej akcji.

Podziękowania należą się również wolontariuszką – amazonkom, na których pomoc zawsze można liczyć.

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
  • Jubileusz 15sto lecia Amazonek BrzeszczeJubileusz 15sto lecia Amazonek Brzeszcze
  • 22 lipca wycieczka do Wisły i Rycerki
  • W dniach od 01 do 03 czerwca odbyła się wycieczka do Wrocławia
  • Przemień swoje lęki na talentyPrzemień swoje lęki na talenty Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, realizujemy projekt Rehabilitacja społeczna pt" Przemień swoje lęki na talenty"jednym z punktów była wycieczka do Wieliczki , którą bardzo mile wspominają uczestniczki. a oto zdjecie zbiorowe w komnacie Sw. Kingi
  •