XX Ogólnopolska Spartakiada

XX Ogólnopolska Spartakiada

W dniach 11 – 13 września 2014 roku na terenach poznańskiej Malty odbyła się XX Ogólnopolska Spartakiada Amazonek. Między sobą rywalizowało 130 kobiet z 36 klubów z całej Polski oraz 2 koleżanki z Ukrainy. Do rozegrania było aż 6 konkurencji sportowych: pierścieniówka, petanque, kubb, ringo, speedminton oraz bowling.

Stowarzyszenie Amazonek w Brzeszczach reprezentowały: Krystyna Dadak – prezes stowarzyszenia, Elżbieta Grzebinoga i Agnieszka Fajfer. Dziewczyny wzięły udział w 4 konkurencjach. Medalowe okazały się dwie – petanque oraz speedminton – dwa srebrne medale. W klasyfikacji generalnej po podsumowaniu wszystkich punktów Amazonki z Brzeszcz uplasowały się na 3 miejscu ustępując tylko Amazonkom z Pniew i Piły.

Na zakończenie konkurencji sportowych zorganizowano wyścig łodzi smoczych połączony z ceremonią kwiatową. Na wzór kanadyjski łodzie z Amazonkami utworzyły rozetę stykając się ze sobą dziobami. Wioślarki rzuciły na wody Jeziora Maltańskiego kwiaty, upamiętniając w ten sposób koleżanki, które odeszły. Nasze stowarzyszenie reprezentowała Ela.

Na zakończenie zmagań sportowych Amazonki wysłuchały recitalu Pani Hanny Śleszyńskiej oraz skonsumowały Jubileuszowy tort.

petanquepetanque
opis niedostepnyTort jubileuszowy na XX Ogólnopolską Spartakiadę
opis niedostepnyspeedminton
opis niedostepnyłodzie smocze
opis niedostepnyNasza ekipa
opis niedostepny
opis niedostepnyZ medalami
opis niedostepny
opis niedostepnyZ Hanną Śleszyńską
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepnyPoznański Rynek
opis niedostepny
opis niedostepny
  • Jubileusz 15sto lecia Amazonek BrzeszczeJubileusz 15sto lecia Amazonek Brzeszcze
  • 22 lipca wycieczka do Wisły i Rycerki
  • W dniach od 01 do 03 czerwca odbyła się wycieczka do Wrocławia
  • Przemień swoje lęki na talentyPrzemień swoje lęki na talenty Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, realizujemy projekt Rehabilitacja społeczna pt" Przemień swoje lęki na talenty"jednym z punktów była wycieczka do Wieliczki , którą bardzo mile wspominają uczestniczki. a oto zdjecie zbiorowe w komnacie Sw. Kingi
  •